ZNICZ ROJEWO - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  •        

Logowanie

Statystyki drużyny

Buttony

Znicz na Facebooku

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.

O klubie

 

O Klubie L.Z.S Znicz Rojewo

 

Pełna nazwa : Ludowy Zespół Sportowy Znicz Rojewo

Data założenia : 16 stycznia 1947 rok

Adres : 88-111 Rojewo

 

Historia

Klub powstał 16-tego stycznia 1947 r. Prezydium Krajowej Rady Narodowej zatwierdziło dekrety o utworzeniu urzędów i rad wychowania fizycznego, a także przysposobienia wojskowego. Troskę o warunki wychowania fizycznego i sportu na wsi przejawiał radykalny Ruch Ludowy, czego wyrazem był V Kongres Stronnictwa Ludowego w styczniu 1946 roku. Na przełomie 1948/49 roku rozpoczęło się powoływanie Rad Sportu Wiejskiego, skupiających przedstawicieli wszystkich zarejestrowanych organizacji i instytucji, a także narodziny Ludowych Zespołów Sportowych. Ich pierwsza rejestracja miała miejsce w 1946 roku, wśród sześciu LZS-ów z województwa Bydgoskiego znalazł się LZS Rojewo. Nazwa „Znicz” dodana została w latach 70. I symbolicznie nawiązuje do znicza olimpijskiego, gdyż drużyna z Rojewa często występowała w olimpiadach sportowców wiejskich. Jednym z pierwszych Prezesów klubu został Matuszak Marian. W tym czasie dochodziło do częstych zmian zarządów. Od 1975 r. Prezesem klubu jest Stanisław Popielewski. W okresie pracy Stanisława Popielewskiego w Rojewie zawodnicy skupieni w sekcjach sportowych osiągali wiele sukcesów sportowych. Rozbudowie uległa także baza sportowa. Między innymi dzięki jego staraniom i wszystkich członków w 2005 r. powstał nowy kompleks sportowy z boiskiem piłkarskim, bieżnią i boiskiem do gier sportowych. Znacznym wydarzeniem dla klubu było uzyskanie statutu Stowarzyszenia i wpisu do ewidencji kultury fizycznej. Miało to miejsce 18 września 2003 r.

Boisko

   Budowę boiska piłkarskiego rozpoczęto już pod koniec lat 40- tych jak wspomina najstarszy działacz sportowy klubu Pan Jerzy Kaźmierski. Prace wykonywane były przez junaków Powszechnej Organizacji Służba Polsce, której komendantem był Józef Krawczyk. Jednak prace wkrótce przerwano i wyznaczono nowy teren pod budowę. Ponowne próby budowy boiska, kontynuowano później z pomocą kółka rolniczego i indywidualnych rolników. W końcu na początku lat 50-tych Rojewo miało własne boisko, które miało mniejsze wymiary niż obecny obiekt. Boisko to przez większy okres czasu nie przechodziło większych modernizacji i służyło aż do momentu kiedy postanowiono na jego miejscu wybudować kompleks sportowy z nowym boiskiem, bieżnią i boiskiem do gier sportowych między innymi do piłki ręcznej, koszykówki i tenisa ziemnego. Projekt zagospodarowania terenu powstał w 2003 r. Po 2 latach później obiekt został oddany do użytku.

Sukcesy

   Ludowy Zespół Sportowy Znicz Rojewo w czasie swojej działalności miał kilka szczególnych osiągnięć, które wpisały się w historię klubu. Do najważniejszych należą takie wydarzenia jak awans piłkarzy w 1975 r. do „A” klasy, dojście do finału rozgrywek na olimpiadzie sportowców wiejskich „Moskwa 80”. Dużą popularnością w klubie cieszył się tenis stołowy. Bodźcem do uprawiania tej dyscypliny wśród mieszkańców gminy były miedzy innymi osiągnięcia Seweryny Popielewskiej, która zdobyła między innymi 6-krotnie mistrzostwo województwa i jeden raz V-ce mistrzostwo Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Niejednokrotnie zwyciężała także w różnego rodzaju turniejach. Bardzo duże osiągnięcia odnosił także zespół brydża sportowego. Jednym z najważniejszych osiągnięć było w 1999 r. zajęcie przez zawodnika Znicza Pana Grzegorza Prusaka IV miejsca w Ogólnopolskim Kongresie Brydżowym im. Janusza Wernera. W skład drużyny brydżowej wchodzili także: Mieczysław Hałas, Kazimierz Witkowski i Tadeusz Domka. Poza tym w swej bogatej historii Znicz Rojewo posiadał lub wciąż posiada również sekcje piłkarskie drużyn młodzieżowych, siatkówki i szachów.

W czerwcu 2013 roku Znicz Rojewo powrócił w szeregi A - klasowców.

_______________________________________________________________________________

Warto pamiętać że Znicz to nie tylko sekcja piłki nożnej, którą zajmuje się nasza strona. Zachęcamy do kibicowania naszym reprezentantom także w innych dyscyplinach. 

Klub wspierają:

URZĄD GMINY
ROJEWO

 

 

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Najnowsza galeria

Kujawy - Znicz
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 91, wczoraj: 286
ogółem: 788 895

statystyki szczegółowe