WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

• autor: znicz.rojewo, 2015-04-25 21:56

PAŁUCZANKA - ZNICZ 1-3 (1-1)

Bramki dla Znicza: Tyberiusz Głogowski, Kuba Tomczyk i Marcin Wijata

Aż do 19 kolejki musieliśmy czekać na pierwsze zwycięstwo Znicza w tym sezonie. Passa ośmiu meczów bez wyjazdowego zwycięstwa została przerwana z Żninie, gdzie pokonaliśmy przezywającą ogromny kryzys Pałuczankę 1-3. Trzeba szczerze przyznać, ze w Żninie nasi zawodnicy rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym roku. Mimo wszystko udało się ostatecznie odnieść zwycięstwo.

Od początku spotkania nasi gracze zostali zepchnięci do obrony i to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Jednak to nasi zawodnicy zdobyli pierwsza bramkę. Tyberiusz Głogowski po indywidualnej akcji zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka nabrała silnej rotacji i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza gospodarzy. Na potwierdzenie słabej postawy naszej drużyny, w końcówce pierwszej połowy, po błędach w obronie, straciliśmy bramkę na 1-1.

W drugiej połowie gra naszego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej.Liczne ataki naszej drużyny przyniosły skutek dopiero w końcówce. W 80 minucie w zamieszaniu podbramkowym Bartłomiej Zieliński zgrał piłkę do Kuby Tomczyka, który silnym strzałem z 11 metra nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Cztery minuty później po akcji zawodników  rezerwowych rozstrzygnęły się losy spotkania. Paweł Moraczyński zagrał wsteczną pikę do wbiegającego w pole karne Marcina Wijaty. Pierwszy strzał tego zawodnika wybronił bramkarz Pałuczanki, ale przy dobitce był już bezradny.

Pomimo słabej gry zdobyliśmy cenne 3 punkty i jesteśmy coraz bliżej utrzymania w A klasie. A już 1 maja (piątek) zagramy z silnym Piastem Kołodziejewo i wypadałoby podtrzymać passe 6 meczów bez porażki u siebie. Zapowiada się ciekawe widowisko - kibiców serdecznie zapraszamy.